Δαιμονίστηκαν μὲ τὸ ἄκουσμα τοῦ ὀνόματος τοῦ Ἁγίου Παϊσίου δημοσιογράφοι καὶ πολιτικοί:
"Γιὰ ἐμᾶς τῆς Νίκης, εἶναι στὴν ζωή μας ὁ Ἅγιος Παΐσιος", ὁμολόγησε μὲ παρρησία ὁ Ἄξιος γιὸς τοῦ παπα-Γιώργη Μεταλληνοῦ, καὶ ὑποψήφιος Εὐρωβουλευτὴς μὲ τὴν Νίκη κ. Δημήτριος Μεταλληνός!
Φιλοξενούμενος στὴν ἐκπομπὴ τοῦ Ἀντ1 'Καλημέρα Ἑλλάδα" στὸ πλαίσιο τῆς προεκλογικῆς περιόδου τῶν ἐπικείμενων εὐρωεκλογῶν τῆς 9ης Ἰουνίου 2024 ὡς ὑποψήφιος εὐρωβουλευτὴς μὲ τὸ Δημοκρατικὸ Πατριωτικὸ Κίνημα ΝΙΚΗ (30/5/2024)
Ο αγαπητός Δημήτρης είναι ένας τζέντλεμαν, όχι εγγλέζος, αλλά της Ρωμιοσύνης. Το μήλο κάτω απ' την μηλιά....
ΑπάντησηΔιαγραφήΚαλή επιτυχία εύχομαι μέσα από την καρδιά μου. Η δυτική Ελλάδα θα σε ψηφίσει πιστεύοντας στην ακεραιότητα του χαρακτήρα και στο ήθος σου.