@dimitrisnatsios δηλώσεις: «Ζητάμε από τον λαό να βοηθήσει την προσπάθεια της Νίκης. Η Νίκη αγωνίζεται με σθένος να πατάξει το τέρας της κομματοκρατίας, να επανέλθει η γνήσια Δημοκρατία και να απαλλαγούμε από τα δεσμά της νέας τάξης, που μολύνουν την πατρίδα μας και την Ευρώπη»! pic.twitter.com/gJyYadFbAJ
— Ρωμαίικο Οδοιπορικό (@orthodoxosellhn) June 9, 2024
Στὸ Μοσχοχώρι Πιερίας ψήφισε ὁ πρόεδρος τοῦ κόμματος ΝΙΚΗ, Δημήτριος Νατσιός, ὁ ὁποῖος ἔκανε τὴν ἀκόλουθη δήλωση:
«Οἱ ἐκλογὲς εἶναι ἡ κορυφαία δημοκρατικὴ διαδικασία. Ἐκφράζεται ὁ κυρίαρχος λαός. Ζητάμε ἀπὸ τὸν λαὸ νὰ βοηθήσει τὴν εὐγενικὴ προσπάθεια τῆς Νίκης. Ἡ Νίκη ἀγωνίζεται μὲ σθένος καὶ συνέπεια νὰ πατάξει τὸ τέρας τῆς κομματοκρατίας, νὰ ἐπανέλθει ἡ ἀληθινὴ καὶ γνήσια Δημοκρατία καὶ νὰ ἀπαλλαγοῦμε ἀπὸ τὰ δεσμὰ τῆς νέας τάξης, ποὺ μολύνουν καὶ τὴν πατρίδα μας καὶ τὴν Εὐρώπη. Ἐμπρός, λοιπόν, γιὰ τὴ Νίκη, γιὰ τὴ νίκη τοῦ ἑλληνισμοῦ, τῆς ἀνθρώπινης ἀξιοπρέπειας καὶ τῆς Ρωμιοσύνης» δήλωσε.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου