![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhBQ4gJw9AspJxAlJVFsvta213RcYkLqwQnmlJWjZPtcX01LViOnvRdgaRf_gcD411fTaOgLrUBoELGk5nhNI5o6xEz6Uopu3Tb8iYVKvJw0sClfG46vtwdL8X8ZOB4EVVUc2Lt83pRMfiM/w640-h378/%25E1%25BC%2588%25CF%2580%25CF%258C%25CF%2583%25CF%2584%25CE%25B1%25CE%25B3%25CE%25BC%25CE%25B1+%25CF%2580%25CE%25B1%25CF%2584%25CE%25B5%25CF%2581%25CE%25B9%25CE%25BA%25E1%25BF%2586%25CF%2582+%25CF%2583%25CE%25BF%25CF%2586%25CE%25AF%25CE%25B1%25CF%2582.jpg)
Εἶναι τόσο ἀποτελεσματικὴ ἡ νηστεία: καταπραΰνει τὰ νεῦρα, ἀποθηκεύει τὴν ὑπομονὴ μέσα στὴν καρδιά, καθαρίζει καὶ λεπταίνει τὸν νοῦ, καταπαύει τὰ πάθη. Διώκεται ἡ λογομαχία, φεύγει ἡ πολυλογία καὶ ὁ ἄνθρωπος γίνεται κατανυκτικός, πράος, σιωπηλὸς καὶ δυσκολοκίνητος στὸ νὰ λέει λόγια.
Ευχαριστούμε πολύ. Πολύτιμα λόγια, μπας και βάλουμε επιτέλους καμιάν αρχή για καταπολέμηση της γαστριμαργιας.
ΑπάντησηΔιαγραφή